//edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/10/scrhon.png

Dlaczego pies ze schroniska ?

Schronisko Medor jest miejscem wyjątkowym z uwagi na małą ilość psów przebywających w schronisku. Właściwie wyglada jak hotel i każdy z nich mógłby sie sam rozpychać łokciami w swoim boksie. Ma to też, swoje plusy, bo pies czeka na człowieka, kiedy koło niego przechłodzi i nagle staje, coś do niego powie a czasem, pogłaszcze a może nawet weźmie na spacer. Bycie w pojedynkę pozwala na lepsze poznanie i pracę z psem

Z każdym psem pracuje człowiek z jednym dłużej z drugim krócej . A wtedy taki dopracowany pies jest gotowy do adopcji. Na pewno trzeba mieć odwagę, żeby do schroniska wejść , zebrać siły i przekroczyć bramę. A jeszcze lepiej przyjść na wolontariat i poznać wszystko od podszewki. Nasze psy czekają właściwe cały czas , bo może wezmą na wybieg a może właśnie za mury.
Psy w schronisku są różne, czasem bardzo popsute , fizycznie i psychicznie a czasem kochające wszystko i wszystkich. Dobre schronisko ZNA SWOJE PSY i dopasuje takiego psa jaki prowadzimy styl życia i jaki mamy temperament.

Niestety nie poznamy ich do końca. Dlatego, że każde nawet najlepsze schronisko to dla każdego psa miejsce potwornego stresu. Tym stresorem jest zapach, hałas i brak snu. I wiele z dobrych i niedobrych cech ulega stłumieniu i dopiero nowa sytuacja je wyzwoli. I tak z psa bardzo lękliwego może stać sie agresor, a z bardzo kontaktowego uciekinier .

Czy warto podjąć ten trud ?
Na pewno trzeba byc przygotowanym na pracę , pokłady cierpliwości i wydatki na psiego psychologa. Ale kiedy już przekroczymy bramę , kiedy spojrzymy właśnie w te oczy , kiedy pójdziemy na ten pierwszy, drugi i kolejny spacer , to takiej wdzięczności nigdzie i za żadne pieniądze nie kupimy, tak kocha tylko pies ze schroniska .

//edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/10/medor.png

Elżbieta Andrzejewska– Prezes Fundacji Medor, prowadzącej Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zgierzu.

http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/10/Bez-tytułu-200x150.png