http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/1-400x400.png

Nowy członek rodziny

Przyjęcie psa do swojego domu musimy bardzo dobrze przemyśleć, zastanowić się czy będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednią uwagę przez następne kilkanaście lat. Gdy już będziemy pewni musimy zadecydować o tym jakiego psa wybrać, czy będzie to pies adoptowany ze schroniska czy kupiony w hodowli. W przypadku wyboru psa rasowego warto zapoznać się z cechami charakteru danej rasy, zaoszczędzi nam to wiele nerwów i problemów.


Na początek

Podstawowe pytaniaCzy stać mnie na psa

Zastanawiasz się nad przyjęciem czworonoga pod swój dach? Pamiętaj że pies to również wydatki. Obroża, smycz, legowisko, miski, weterynarz, szkolenie i wiele więcej. Poświęć chwilę i przeanalizuj czy stać Ciebie na psa.


Czy mam czas na psa

Spacery, zabawa, pielęgnacja. Pies wymaga od nas sporo uwagi i poświęcenia. Przed podjęciem tak ważnej decyzji, warto abyśmy zastanowili się jak dużo wolnego czasu mamy.

http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/22-400x400.png

Szczeniak czy dorosły

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wybór psa zostaje nam znalezienie tego jedynego. Warto jest dobrze przeanalizować wszystkie możliwości, a decyzję podjąć uwzględniając swoje doświadczenie. Wybór między szczeniakiem, a psem dorosłym jest kluczowy. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, które w późniejszym czasie będą miały wpływ na nasze wspólne życie.


Więcej


Szczeniak

Decydując się na szczeniaka musimy zdawać sobie sprawę z ogromu pracy jaki będzie trzeba wykonać. Aby szczeniak w późniejszym wieku nie dostarczał nam problemów na naszej głowie pozostanie odpowiednie szkolenie oraz socjalizacja.


Pies dorosły

Decydując się na psa dorosłego zazwyczaj odchodzi nam problem nauki czystości oraz socjalizacji szczeniaka. Jednak, przyjęcia starszego psa pod swój dach niesie za sobą pewne ryzyko. Nigdy nie mamy pewności jakie było jego poprzednie życie.

http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/samsucz-400x400.png

Samiec czy suczka

Różnica charakterów między psami nie wynika jedynie z rasy, a również z płci. Przy wyborze samca lub suki, warto przeanalizować sobie różnicę między nimi. Samce często są cięższe do ułożenia, pomimo że są podatniejsze na szkolenia bywają bardziej niezależne i terytorialne. Częściej dochodzi między nimi do spięć, zwłaszcza u samców nie kastrowanych. Suczki są dużo lepsze dla osób mniej doświadczonych, mocniej przywiązują się do przewodnika oraz bardziej nadają się do domu z dziećmi. Minusem przy suczkach nie wysterylizowanych jest cieczka oraz ryzyko chorób z tym związanych.


Więcej

Schronisko czy hodowla


Hodowla

Kupując psa z hodowli możemy lepiej dopasować charakter nowego przyjaciela do naszych potrzeb. Psy danej rasy posiadają wspólne cechy zachowań, które są w miarę przewidywalne. Jednak należy bardzo uważać przy wyborze hodowli.


Schronisko

Adoptując psa ze schroniska na pewno odmienimy jego życie, uratujemy go od samotnych nocy za kratkami, podarujemy miłość i domowe ciepło. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z plusów i minusów takiej decyzji.

może Dom Tymczasowy


Dom Tymczasowy

Jest to rozwiązanie, o którym często zapominamy lub po prostu o nim nie wiemy. Psy w domach tymczasowych to zwierzęta znajdujące się często pod opieką fundacji prozwierzecej, która ratuje psa przed dniami spędzonymi w schroniskach. Taki pies oczekuje na swojego nowego opiekuna w domu dobrych ludzi, którzy opiekują się nim jak swoim własnym czworonogiem.

Psia wyprawka


Jedzenie


Smycz


Obroża


Posłanie


Zabawki


Worki na kupę


http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/aadasdas-400x400.png

Pierwsze dni w domu

Pierwsze dni w nowym dla psa oraz dla nas samych są najważniejsze. Z jednej strony wszyscy domownicy cieszą się z pupila, a z drugiej strony nie możemy zapominać o pewnych zasadach i regułach panujących w domu.


WięcejNie bój się prosić o pomoc!http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/7_transparent-01-300x300.jpg

Hotel i świetlica dla psów

http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/czerwona-kolo-300x300.png

Pomoc Na sześciu łapach

http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/logo-żółte-png-300x300.png

Edukacja Na sześciu łapach

Do pobrania


Decyduj świadomie


Czy mam czas na psa


Czy mnie stać na psa


Pies czy suczka


Schronisko czy hodowla


Pytania podstawowe