Nowy członek rodziny

http://edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/1-400x400.png

Psy to zwierzęta niesamowite, które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat, a z czasem przyjęły funkcję naszego najlepszego przyjaciela, bez którego nie wyobrażamy sobie domu. Niezmiennie podziwiamy ich wygląd, siłę, charakter i zdolność do pracy. Do pracy która niejednokrotnie uratowała człowiekowi życie, jednak to nie jedyna praca którą wykonują. Stworzyliśmy psy wykorzystywane do odnajdowania bomb, poszukiwania osób zaginionych, tropienia narkotyków, pasienia owiec ale również psy stworzone do bycia po prostu towarzyszem człowieka.

Przyjęcia psa do swojego domu musimy bardzo dobrze przemyśleć, zastanowić się czy będziemy w stanie zapewnić mu odpowiednią uwagę przez następne kilkanaście lat. Gdy już będziemy pewni musimy zadecydować o tym jakiego psa wybrać, czy będzie to pies adoptowany ze schroniska czy kupiony w hodowli. W przypadku psa rasowego warto zapoznać się z cechami charakteru danej rasy, zaoszczędzi nam to wielu nerwów i problemów.

Kilka pytań


Czy stać mnie na psa?

Kliknij po więcej..


Czy mam czas na psa?

Kliknij po więcej…


W jakim wieku będę za 10 lat?

Psy żyją średnio około 10 lat, warto zastanowić się czy za ten czas dalej będziemy w stanie opiekować się czworonogiem.


Co będę robić za 10 lat?

Czasami nasze życie bywa nieoczekiwane, więcej pracy, wyjazdy za granicę. Czy na pewno pies nie będzie nam w tym przeszkadzać?


Czy planuje mieć dzieci? Jak pogodzę to z psem?

Nie zawsze udaje nam się pogodzić psa i dziecko. Jeżeli planujemy mieć dziecko i psa, warto dobrze przemyśleć wybór czworonoga oraz czas, w którym weźmiemy go do domu.


Czy uda mi się połączyć wakacje i posiadanie psa?

Najwięcej porzuceń psów jest w okresie wakacji i długich urlopów. Pogodzenie posiadania psa z wyjazdami na wakacje nie jest najłatwiejsze. Jednak coraz popularniejsze są hotele dla psów, które pozwolą nam wyjechać, jednocześnie pozostawiając psa w dobrych rękach.


Czy prowadzę aktywny styl życia?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam wybrać odpowiednią rasę. Jeżeli jesteśmy osobami które nie lubią się zbytnio ruszać, lepiej abyśmy nie wybierali psa ras aktywnych 🙂


Czy jestem gotów na spacery w deszczu i śniegu?

Z psem niestety nie wychodzi się jedynie w ładną pogodę. Psiak potrzebuje ruchu nawet gdy pada i jest zimno. Nie zawsze nam się chcę ale iść musimy.


Jakie mam doświadczenie z psami?

Jest to istotne pytanie przy wyborze psa. Jeżeli nigdy nie mieliśmy doświadczenia z psami lub jest ono małe, lepiej żebyśmy wybrali psiaka który nie jest najtrudniejszy w ułożeniu.


Po co mi pies?

Warto na to pytanie szczerze odpowiedzieć 😉