Ile czasu zajmuje pies?

Spacery, zabawa, pielęgnacja. Pies wymaga od nas sporo uwagi i poświęcenia. Przed podjęciem tak ważnej decyzji, warto abyśmy zastanowili się jak dużo wolnego czasu mamy. Nie ważne czy wybierzemy małego czy dużego psa, będziemy musieli poświęcić mu odpowiednią ilość czasu. Oczywiście częstotliwość, długość spacerów oraz ich intensywność, musimy dopasować do naszego pupila. Decydując się na szczeniaka musimy nastawić się na częste wychodzenie na dwór. Brak aktywności często powoduje powstanie zachowań których wolelibyśmy uniknąć.

Poranny spacer

Po przebudzeniu każdy psiak marzy o wyjściu na spacer. Czasami wystarczy mu chwila aby załatwić swoje potrzeby, jednak gdy zostawiamy go samego na wiele godzin powinniśmy go porządnie zmęczyć.

Dłuższy spacer

Przynajmniej raz dziennie powinniśmy wybrać się razem ze swoim czworonożnym przyjacielem na długi spacer. Najlepiej podczas takiego spaceru poświęcić mu 100% uwagi, pobawić się wspólnie oraz przeznaczyć trochę czasu na szkolenie.

Spacer wieczorem

Niezależnie czy na dworze jest ulewa, czy śnieżyca, nie patrząc na temperaturę, będziemy musieli wyjść z naszym psiakiem jeszcze raz. Wieczorny spacer pozwoli nam oraz naszemu przyjacielowi przespać spokojnie noc.

Czas w domu

Pies w domu nie będzie spać cały dzień, poza spacerami będzie potrzebować też naszej uwagi. Czasami będzie chciał się pobawić, a czasami wystarczy odrobina pieszczot.

Pamiętaj

To jeszcze nie wszystko, nie raz będziemy musieli przeznaczyć psu dużo więcej czasu. Wizyty u weterynarza, biegunka, jest wiele innych kwestii których nie jesteśmy w stanie uwzględnić.

//edukacja.naszesciulapach.pl/wp-content/uploads/sites/3/2019/10/bez-ttt.png

Kliknij i pobierz…

Czy mam czas na psa.pdf